Od początku sierpnia ma miejsce przerwa w nadawaniu multipleksu Telewizji Łużyce.

Poniżej informacja ze strony internetowej nadawcy:

Drodzy Widzowie,
informuję, że sygnał TV Łużyce zniknął z anteny. To nie awaria! Przeszliśmy do kolejnego etapu rozwoju naszej stacji i montujemy trzy własne nadajniki w Rząsinach, Jeleniej Górze i Chojnowie. Prace już się rozpoczęły. Potrwają dwa tygodnie, chyba, że pogoda pokrzyżuje nam plany. Kiedy już nadajniki zaczną działać, poprawi się jakość obrazu i dźwięku, a sygnał dotrze do dużo większej liczby widzów. Osoby, które korzystają z naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T, a mają anteny skierowane na nadajnik na Śnieżnych Kotłach, nie będą musiały anten przestawiać.


Po modernizacji naszej sieci nadawczej, TV Łużyce w jakości stuprocentowej oglądać będą mogli widzowie następujących miejscowości:
miasto Jelenia Góra; gminy miejskie: Chojnów, Lubań, Bolesławiec, Zgorzelec; gminy miejsko - wiejskie: Nowogrodziec, Pieńsk, Węgliniec, Chocianów, Lwówek, Gryfów; gminy wiejskie:     Bolesławiec, Miłkowice, Chojnów, Lubań, Platerówka, Siekierczyn, Lubin, Jeżów Sudecki, Mysłakowice, Podgórzyn, Sulików, Zgorzelec, Zagrodno.
Proszę zatem o cierpliwość i wyrozumiałość. Wkrótce wracamy.
Ilona Parejko
prezes zarządu TV Łużyce

Źródło: luzyce.info